Autorius: 
Vaiva Rykštaitė

Pirmąkart mama

Jeigu tapusios MAMOMIS randame laiko skaityti, dažnai pasirenkame knygas apie tai, kaip mylėti, maitinti, migdyti, mankštinti, nešioti, žaisti, lavinti, auklėti, tramdyti...
Bet kartais labai smagu paskaityti knygą apie mamas (na, aišku, tokioje knygoje vis tiek neišvengiamai bus pasakojama ir apie vaikus, bet visai kitaip :)).
Labai gera rasti laiko suvokimui ir pastebėjimui, kad ne tik mūsų vaikai auga - mes pačios, tapusios mamomis, stipriai keičiamės ir augame!

Man patiko, kad knygoje "Pirmąkart mama" šalia atvirų autorės minčių apie savo pačios pokyčius įvairiose gyvenimo srityse tapus mama, yra ir daug kitos įvairios įdomios informacijos "į šią temą".
Buvo įdomu skaityti svarstymus apie skirtingas tėvystės teorijas, įvairius tų pačių klausimų sprendimus skirtingose kultūrose ir skirtingais laikais. Patiko plati autorės pasaulėžiūra ir daug skirtingų pateikiamos informacijos šaltinių.

Jums paragavimui - pora ištraukų:

"Net du milijardai pasaulio gyventojų yra motinos."

"Jai [dukrai] augant augome ir mes - kaip tėvai, kaip asmenybės, kaip pora. Kartais tas augimas buvo pakylėjantis, skraidinantis meilės saldume ir keliantis pasididžiavimą savo rubuile dukrele, kartais - skausmingas, kai teko išaugti iš savo pačių egoizmo ir pamiršti aštuonių valandų trukmės miegą..."

"Kiekvienas žmogus moko savo tiesų, iš kurių galiausiai tenka atsirinkti pasikliaujant tik savo galva ir širdimi".

"Motinomis tapusios moterys, mėgindamos atsakyti į klausimą, kaip būti geresne mama, dažnai daugybę atsakymų randa gamtoje - pačiose žmonijos istorijos ištakose, pradedant mityba ir baigiant miegojimu drauge su mažyliais."

"Svarbiausia yra MYLĖTI taip, kaip tesugeba motina. Visa kita, atrodo, anksčiau ar vėliau vis tiek išeis iš mados."

"Dabar, kai mano pirmą kartą besilaukiančios draugės rimtais veidais pradeda aiškinti, kaip jos augins savo vaikus, kokios bus geros ar griežtos ir kad niekada neleis vaikui žiūrėti televizoriaus, aš tik slepiu kreivą šypsnį už didelio chai-latės puodelio būdama beveik įsitikinusi, kad kone visi jų ankstesni įsitikinimai, patariamieji močiučių balsai ir populiariausių knygų puslapiai bus nuspirti vienu putlios rausvos kojytės spyriu. O tuomet joms teks iš naujo atrasti gyvenimo autoritetus ir savo vidinę autentišką motiną, gebančią pripažinti padarytas klaidas ir besąlygiškai mylinčią".