Ankstyvasis muzikinis ugdymas

Ankstyvasis muzikinis ugdymas

Mamos ir tėčiai nori suteikti savo vaikams kuo daugiau meilės, žinių ir gerų pojūčių. Taip pat jiems ypatingai svarbu sukurti ir išlaikyti kuo tvirtesnį ryšį su savo vaikais. Ir dar : kiekviena mama bei kiekvienas tėtis visada trokšta matyti savo vaikus laimingus - nesvarbu, kiek tam vaikučiui dienų, mėnesių ar metų :) ...
 
Dabar jau tvirtai žinoma, kad esminis žmogaus gyvenimo laikotarpis - trys pirmieji jo gyvenimo metai. Tai viso tolimesnio žmogaus vystymosi pagrindas. Mažylio smegenys tuo metu yra ypatingai aktyvios ir labai sparčiai vystosi.
Ankstyvoje vaikystėje suformuojamas asmenybės pagrindas, nuo kurio priklauso vėliau išryškėsiantys charakterio bruožai, žmogaus polinkiai ir sugebėjimai.  Psichologai teigia, kad per pirmuosius tris metus vaiko sukaupta informacija apsprendžia, kaip jam užaugus seksis mokytis ir bendrauti, kokios bus jo gyvenimo vertybės. Taigi, visoms mamoms ir tėčiams skirtas ypatingai svarbus vaidmuo kuriant naują asmenybę. Be to, per pirmuosius 12 gyvenimo mėnesių užmezgamas emocinis vaiko ryšys su tėvais - nuo jo priklauso mažylio saugumo jausmas ir bendravimas su šeimos nariais vėlesniais metais.
 
Pasaulyje egzistuoja daugybė įvairių skirtingų sistemų, skirtų visapusiškam kūdikių ir mažylių lavinimui. Visos šios sistemos paremtos kalbos, dainavimo, muzikos ir kitų garsų poveikiu mažyliams, nes aplink skambantys garsai mažam vaikui - svarbiausias pažinimo šaltinis.
Kaip mažo vaikučio kūną lavina mankšta ir masažas, taip jo protą ir pojūčius lavina kasdieniniai užsiėmimai, kuriuose gausu smagaus žaidimo, ritmo, muzikos ir gerų emocijų.
Kūdikiams dainuojamos dainos, šokiai su mažyliais ar smagūs muzikiniai žaidimai vaikams - tai ne tik malonumas, bet ir didžiulė vertybė.

Kviečiu jus pradėti lavinti savo mažylius kuo anksčiau – tegul jie auga smalsūs, kūrybingi ir laimingi!

Susitikime Kūdikių grupėje arba Mažylių grupėje.