Autorius: 
A.Faber ir E.Mazlish

Mano vaikai nesipyksta

Knyga visiems turintiems ar planuojantiems daugiau negu vieną vaiką :) Daug naudingų minčių, realių gyvenimiškų situacijų ir greitų, veiksmingų, praktiškų sprendimų. Knygos iliustracijos pateikia tipiškų galimai konfliktinių situacijų sprendimus. Man patiko.
Keletas gerų minčių:
"PUOSELĖJANT TEIGIAMUS VAIKŲ TARPUSAVIO JAUSMUS, LIEJASI NEGATYVŪS JAUSMAI. LEIDUS VAIKAMS REIKŠTI SAVO NEGATYVIUS JAUSMUS, GIMSTA TEIGIAMI JAUSMAI."
"Kai esi mylimas vienodai su visais, kažkaip susidaro įspūdis, kad esi mylimas mažiau. Kai esi mylimas individualiai - už tai, kad esi išskirtinis,- vadinasi, kad tave myli taip stipriai, kaip mes to ir trokštame."
"Įželgus ir įvertinus išskirtinę kiekvieno vaiko asmenybę, bet kuris iš jų jausis mylimiausias."
"Su vaikais reikia elgtis atsižvelgiant ne į jų dabartinį elgesį, o į tai, kokius mes norėtume matyti ateityje."
"Vaikai gimsta turėdami skirtingas asmenybės savybes, tačiau mes - tėvai - galime jas formuoti ir padėti prigimčiai. Šia savo galia naudokimės išmintingai ir nelipdykime savo vaikams etikečių, nuo kurių jie patys nukentės."
"Venkite palyginimų, nes jie atneša tik skausmą. (...) Kai tik kildavo pagunda pradėti lyginti vieną vaiką su kitu, sustabdydavau save. Viską, ką norisi pasakyti šiam vaikui, galima pasakyti tiesiogiai, neminint jo brolio (ar sesės). Tuomet svarbiausia nepamiršti žodžio "įvardyti": įvardykite tai, ką matote, įvardykite tai, kas jums patinka arba tai, ko nemėgstate, įvardykite, ką reikia padaryti. Svarbiausia kalbėti tik apie vieną vaiką. Visisškai nesvarbu, ką daro ar ko nedaro jo brolis."