Autorius: 
Isabelle Filliozat

Viską išbandžiau!

Puiki knyga, paprastais žodžiais ir nuostabiom iliustracijom parodanti stebuklingas išeitis iš neaiškių, nepatogių ar konfliktiškų kasdieninių situacijų. Knygos autorė siūlo mažiau vadovautis taisyklėmis ir specialistų rekomendacijomis, o stengtis kuo labiau pažinti savo vaiką ir būtinai atsižvelgti į jo amžių. Ji sako: "Daugelis nesuvokiamų vaiko reakcijų iš tiesų susijusios su nesusipratimais. Kadangi vaiko smegenys dar tik vystosi, jis mato ir supranta tikrovę ne visai kaip mes. To nepripažinimas - daugelio konfliktų, bergždžių bausmių ir tėvų susierzinimo šaltinis." Autorei svarbu, kad "mes, tėvai, nustotume tikėtis iš vaikų elgesio, kuris neatitinka jų amžiaus, ir geriau suprastume jų reakcijas."

***
Pavargę tėvai dažnai nuleidžia rankas. Kaip susitarti su vaikais, kai jie nenori rengtis ir tvarkytis, priešgyniauja, kai reikia eiti į mokyklą ar miegoti? Nevaldomą ar nervinantį savo mažylių elgesį tėvai linkę vertinti kaip piktavališkumą ir įžūlumą. Esama ir tokių, kurie kaltina save ir įžvelgia čia traumos padarinius. O gal yra kitų priežasčių? Nauji neurofiziologijos ir eksperimentinės psichologijos atradimai kitaip nušviečia tokį iš proto varantį elgesį.

Knygoje mažai teorijų, daugiau pateikiama iškalbingų piešinių, koncentruotų mokslinių aiškinimų ir naujoviškų patarimų, tėvams siūlančių elgtis pagal konkretų vaiko amžių. Aptariamas kiekvieno amžiaus tarpsnio specifiškumas, elgsenos tendencijos bei atkreipiamas dėmesys į tėvelių dažniausiai daromas klaidas bendraujant su vaikais.

Knygos autorė - psichologė, psichoterapijos pedagogė, Ryšių ir emocijų supratimo mokyklos vadovė, daugybės knygų autorė.