Autorius: 
Jennifer Senior

Tėvystės paradoksai. Kaip vaikai keičia tėvų gyvenimus

Yra daugybė knygų, rekomenduojančių, kaip mums - tėvams - auginti, auklėti ir mylėti savo vaikus, kaip elgtis, kad jie užaugtų kuo stipresni, protingesni ir laimingesni. O štai ši knyga - apie kitą tėvų ir vaikų santykių pusę, tą, apie kurią kalbama gerokai mažiau. Kaip pasikeičia suaugę žmonės tapę tėvais? Kaip vaikai keičia tėvų gyvenimus? Kaip pasikeičia santykiai, savivertė, įpročiai, laisvalaikis, savęs vertinimas? Knygoje rasite daug gyvenimiškų pavyzdžių ir įdomių minčių apie tai, ką reiškia BŪTI TĖVAIS :)

Kelios citatos iš šios knygos:
"Dažniausiai neįmanoma turėti vaikų ir gyventi pagal scenarijų, o jei tėvai bando jį parašyti, nebūtinai vaikai norės jo laikytis."
"Pirmaisiais šeimyninio gyvenimo metais esama labai mažai veiklos, leidžiančios [mums] panirti į [palaimos] būseną, kurią psichologai vadina tėkme (flow). (...) Norėdamas ją pasiekti, žmogus turi ypač susikaupti ir sutelkti dėmesį. O vaikai tiesiog sukurti atradimams, jie reaguoja į daugybę dirgiklių. Ir jei jie negali išgyventi tėkmės, mažai tikimybės, jog ir jūs ją patirsite."
"Leisti laikui tekėti sava tėkme – ne taip jau ir sunku. Susiklosčius palankioms aplinkybėms ir esant tam tikrai nuotaikai, verta pasistengti ir paversti visą laiką esamuoju. Net jei vienintelis atlygis bus tos dešimt minučių, praleistų kartu su vaikais pasaulyje, kuriame nesama ateities."

***

Autorė paliečia iki skausmo tėvams pažįstamus išgyvenimus ir rūpesčius visais vaikų amžiaus tarpsniais: gimus kūdikiui, netenkama autonomijos ir įprastų ritualų, bet tai suteikia neprilygstamą džiaugsmą; pradinės mokyklos metai – kai tėvai patiria spaudimą parengti vaikus gyventi konkurencijos kupiname pasaulyje, o popietės ir savaitgaliai skiriami begalinei užklasinei veiklai; paauglystės metai, apie kurių poveikį tėvams diskutuojama per mažai. Paskutiniame šios knygos skyriuje – svarstymai, ką reiškia auginti vaikus, žvelgiant iš platesnio gyvenimo konteksto – ką reiškia justi džiaugsmą, ką reiškia atsisakyti savęs, kad galėtum atlikti savo priedermę.

J.Senior – žurnalo „New York Magazine“ redaktorė, gavusi ne vieną apdovanojimą, rašanti apie politiką, socialinius mokslus, psichinę sveikatą. 1991 m. su pagyrimu baigė antropologijos studijas Prinstono universitete. „Tėvystės paradoksai“, išleista 2014 metais, yra pirmoji jos knyga, kuri aštuonias savaites išsilaikė „The New York Times“ perkamiausių knygų sąraše ir yra išversta į vienuolika kalbų.