Autorius: 
Aušra Paukštytė

Mamystė

Man patiko ir knygos idėja, ir rezultatas. Autorė kalbino įvairias mamas – skirtingų pažiūrų, neseniai susilaukusias pirmojo vaikučio ir turinčias keletą vaikų, anksti išėjusias į darbą ir kelis metus auginančias vaikus namuose. Knygoje - nenudailinta, kasdieniška mamystė, unikalios patirtys, skirtingi požiūriai į pasikeitusį savo gyvenimą tapus mama, nuoširdžios mintys, natūralios emocijos, įvairios nerimo priežastys... Taigi, turtinga mamiška išmintis, leidžianti tuo pačiu pajusti ir mamų bendrystę, ir mūsų įvairumą, kelianti daug minčių apmąstymui.

Keletas citatų iš knygos:
"Kas pasakė, kad mama turi viską žinoti? Mes čia visi kartu augam." (trijų vaikų mama)
"Nesitikėjau, kad augindama vaiką mama per vieną dieną sugeba tiek emocijų patirti. Nuo begalinės meilės, visiško "lydymosi" ir "gyvenimo prasmės" suvokimo, iki pykčių ir ašarų. Anksčiau juk irgi tų jausmų patirdavom, bet tikrai ne taip dažnai."
"Kai gimė sūnus, aš pirmąkart supratau, kas yra meilė. Kai tu supranti kito žmogaus poreikius ir atsiliepi į juos, tada ji ir atsiranda. Tai nėra "Ką tu man duosi?" Tai yra jausmas, kurį aš tau duodu. Kurį aš jaučiu, kai pataikau į tavo natą. Štai tada man ir yra meilė."
"Reikia išmokti mylėti tą dvimetį, kuris isterikuoja. (...) Matai, tave vaikas myli besąlygiškai, tai ir tu turi išmokti taip mylėti jį, ir tą besišypsantį, ir tą, kuris griūna ant žemės."
"Man visą laiką atrodė, kad samdant auklę pralošiama du kartus. Ir auklei sumoki pinigus, kuriuos gauni išėjusi darban, ir prarandi tą džiaugsmą būti su savo vaikais."
"Su pirmąja buvo sunku (...). Šįkart esame užsibrėžę, kad bus kitaip. Sutarėme, kad turi būti faina. Atsisėdome ir susirašėme, kokie dalykai mus daro laimingus, o kokie – ne. Juk darbe mes dažnai susiplanuojame tikslus ir žingsnius, kaip to pasiekti. O motinystėje kažkodėl esame linkę viską palikti savieigai."

Ištrauka iš gražaus Mildos Kukulskienės atsiliepimo apie šią knygą:
"Kai pati išgyvenau motinystės virsmą, ši nesuvaidinta, gyva, įvairiapusė, vietomis net prieštaringa mamų gyvenimo realybė man tapo labai svarbi. Temos, apie kurias garsiai nebuvo šnekama mano aplinkoje, čia tiesiog liejosi: persileidimai ir sunkumai pastojant, gimdymo laukimas ir idealizavimas, pogimdyvinio laiko realybė, iššūkiai perfekcionizmui, besąlygiška meilė savo vaikui ar savęs paieškos, kai jis nori atplėšti tavo gabalėlį... Manau, kad mamas konsultuojantys psichologai ir terapeutai šią knygą galėtų siūlyti kaip terapinę priemonę. Visiškai subjektyvus kitų moterų patyrimas leidžia atpažinti tam tikras temas savyje, patirti bendrumo jausmą ir priartėti susitaikymo su nauja gyvenimo realybe link."
(Visą atsiliepimą galite rasti http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-10-29-keturios-knygos-svelniu-...)