Autorius: 
Trace Moroney

"Kodėl myliu savo šeimą", "Kai jaučiuosi geras", "Kai jaučiuosi piktas" ir kt.

Šios mažos knygelės puikiai tiks pirmajam mažylių susipažinimui su EMOCIJOMIS. Kalbėdami apie jausmus suteiksite galimybę vaikui geriau pažinti save patį ir kitus. Šios žinios suteikia vaikams saugumo, laisvės ir pasitikėjimo savimi.

"Kodėl myliu savo šeimą" - puiki knygelė mažyliams apie juos ir jiems artimiausius žmones. Paprasti žodžiai ir jaukūs piešinėliai moko vaikus pozityvaus mąstymo: pozityvaus požiūrio į kitus šalia esančius žmones, į santykius, į visą pasaulį, ir, aišku, į pačius save.
Tėveliams skirtose pastabose autorė rašo apie šeimos ryšių ir pozityvaus mąstymo svarbą. Štai viena ištrauka iš jos teksto:
"Pozityviosios psichologijos atstovai teigia, kad pozityviai mąstantys žmonės būna kūrybiškesni, tolerantiškesni, kilniaširdiškesni, linkę bendrauti, atviresni naujoms idėjoms ir iššūkiams, lydimi sėkmės. Pozityvistai būna laimingesni, sveikesni, ilgiau gyvena, turi daugiau draugų, sugeba labiau mylėti, puoselėti artimus santykius ir džiaugtis gyvenimu."
Taigi – verta galvoti pozityviai mums patiems, verta ugdyti šį sugebėjimą ir augantiems vaikams :)

Šiek tiek citatų iš šių knygelių:
‘Aš myliu savo šeimą. (...) Būdamas su šeima aš jaučiuosi saugus ir tikrai labai mylimas. (...) Mama ir tėtis nuolatos primena, kad mane labai myli, manimi didžiuojasi... ir meiliai apkabina! (...) Šeimoje mes mylime ir palaikome vienas kitą, rūpinamės vienas kitu.’ (Tai labai stiprūs ir žodžiai – juos galima vaikams skaityti kiekvieną vakarą !)
'Kai esi labai PIKTAS, atrodo, kad greit susprogsi. Nieko blogo kartais pykti, kol neįskaudini kitų.'
'Kai jaučiuosi LAIMINGAS, noriu šypsotis, ir viskas pasaulyje taip nuostabu.'
'Kai jaučiu PAVYDĄ, esu lyg didelė žalia niurzgi pabaisa.'
'Kai jaučiuosi GERAS, esu švelnus, mielas ir rūpestingas... Ir taip šilta širdelėje.'