
Kodėl mums reikia stebuklo
Smalsu sužinoti, kokias žinias ir žinutes mūsų vaikams perduoda jiems skaitomos ar sekamos PASAKOS. Tai rimta knyga šia tema, ji pateikia psichoanalitiko požiūrį į populiariausias pasaulio pasakas, atskleidžia didžiulė jų reikšmę vaiko emocinei ir psichologinei raidai.
REKOMENDUOJU - jeigu norite į pasakų pasaulį pažvelgti giliau.
YPATINGAI rekomenduoju šią knygą, jeigu abejojate, ar skaityti pasakas savo mažiesiems ir ar jų stebuklingas pasaulis kaip nors jiems nepakenks - čia pateikta daug išsamių atsakymų į šiuos klausimus. Jeigu negalite skirti laiko visos knygos perskaitymui, bibliotekoje ar knygyne atsiverskite bent vieną skyrių - "Vaizduotės baimė" - ir perskaitykite tuos dešimt puslapių. Jie tikrai verti dėmesio.
Ši įdomi ir lėtai (gal net labai lėtai) skaitoma knyga - apie didžiulę pasakų reikšmę augantiems vaikams. Autorius daug kalba apie tai, kad pasakos perduoda vaikams unikalius įrankius, padedančius pažinti save ir kitus, atpažinti gėrį ir blogį, suteikti drąsos, mažinti nerimą, leidžiančius geriau suvokti sudėtingas gyvenimo situacijas.
Citata iš knygos:
"Vaikas mėgsta pasakas ne dėl to, kad vaizdiniai, kurių jose randa, atitinka tai, kas vyksta jame, o dėl to, kad nepaisant visų piktų, nerimastingų jam kylančių minčių, kurioms pasakos suteikia konkretų pavidalą ir apibrėžtą turinį, jos visada baigiasi laimingai, o to vaikas savarankiškai negali įsivaizduoti."
***
Bruno Bettelheimas (1903–1990) – garsus žydų kilmės amerikietis vaikų psichologas ir psichiatras, ilgametis Čikagos universiteto psichologijos ir psichiatrijos profesorius. 1938–1939 m. kalėjo Dachau ir Buchenvaldo koncentracijos stovyklose, nuo 1939 m. gyveno JAV. B.Bettelheimą išgarsino įvairias traumas patyrusių vaikų terapijos metodas. Jo veikalai apie vaikų emocines traumas, brandos ritualus ir vyriškumo formavimąsi išlieka labai aktualūs iki šiol.
„Kodėl mums reikia stebuklo“ – vienas svarbiausių B.Bettelheimo darbų. Autorius teigia, kad pasakos per savo unikalią struktūrą perduoda vaikui tai, kas labai svarbu kiekvienam bręstančiam žmogui – įrankius suvaldyti savo vidinį pasaulį, orientyrus suvokti sudėtingas gyvenimo situacijas ir pagalbą ieškant iš jų išeities. Pasakos padeda pažinti save ir kitus, skirti gėrį ir blogį, priimti ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją gyvenimo pusę, suteikia drąsos ir mažina įtampą susidūrus su bauginančia, nepažįstama tikrove.