Autorius: 
A.Faber ir E.Mazlish

Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų, ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų

Nors ši knyga pirmą kartą buvo išspausdinta 1980-aisiais, jos turinys skamba šiuolaikiškai ir aktualiai. Ji tikra tėvų bibliotekos "klasika". Manau, kad tai viena knygų, kurias auginant vaikus verta laikas nuo laiko vis perskaityti iš naujo arba bent jau užmesti akį į tuo gyvenimo momentu aktualų skyrelį :)

Knyga aiški, nuosekli ir praktiška. Ji papildyta smagiomis iliustracijomis ir naudingais kasdieniškų įvykių pavyzdžiais, dialogais, padedančiais geriau suprasti savo vaiką, pajausti knygoje siūlomų patarimų efektyvumą ir užtvirtinti naujas žinias.

Kelios knygoje aptariamoss temos - vaikus užvaldančios emocijos, mokymąsis bendrauti, savarankiškumo skatinimas, alternatyvos bausmėms, pagyrimai ir t.t.

Pora citatų iš šios knygos:

"Kai vaikai gerai jaučiasi, jie ir elgiasi gerai. Kaip mes jiems padedame gerai jaustis? Priimdami jų jausmus!"

"Kuo labiau stengiesi išsklaidyti vaiko liūdnus jausmus, tuo labiau jie jiems pasiduoda. Kuo paprasčiau priimi vaiko neigiamus jausmus, tuo lengviau vaikams juos paleisti."

Adele Faber ir Elaine Mazlish – visame pasaulyje pripažintos, galybę apdovanojimų pelniusios suaugusiųjų ir vaikų santykių ekspertės.